infolinia
Laserowej Korekcji Wzroku

607 668 022

MIKROSOCZEWKOWA KOREKCJA WZROKU

MIKROSOCZEWKOWA KOREKCJA WZROKU

Pragniemy Państwa poinformować, że do oferty naszego Centrum wprowadziliśmy  najnowszą i niezwykle innowacyjną technikę korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu krótkowzrocznego o nazwie SMILE. Nazwa SMILE oznacza w języku polskim – usunięcie soczewki przez małe cięcie. ( ang. Small Incision Lenticule Extraction).

W metodzie SMILE zmiana mocy  optycznej rogówki następuje na skutek wycięcia laserem femtosekundowym bardzo cienkiej soczewki w warstwach wewnętrznych rogówki. Grubość i kształt wyciętej soczewki zależy od rodzaju wady wzroku pacjenta. Cienką soczewkę usuwa się przez niewielkie (do 4mm) nacięcie. W metodzie SMILE nie używa się lasera excimerowego.  Zabieg odbywa się tylko i wyłącznie przy użyciu lasera femtosekundowego VisuMax ® firmy Carl Zeiss.

Metoda SMILE jest przeznaczona dla osób:

  • krótkowzrocznych ( od – 1,0 D do – 10,0 D)
  • z astygmatyzmem ( maksymalnie do – 5,0 D ale im mniejszy astygmatyzm tym lepszy wynik)

Do zabiegu metodą SMILE,  podobnie jak i do innych metod korekcji wzroku, kwalifikuje  lekarz okulista Wrocławskiego Eye – Laser Center, po wykonaniu szczegółowych badań.

SMILE jest najmniej inwazyjną metodą korekcji wzroku. Zabieg jednego oka trwa około 5 minut, jest bezbolesny. Sama praca lasera trwa około 30 – 40 sekund w zależności od wielkości wady wzroku.