infolinia
Laserowej Korekcji Wzroku

607 668 022

ORGANIZACJA PRACY WROCŁAWSKIEGO EYE – LASER CENTER W CZASIE ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM

ORGANIZACJA PRACY WROCŁAWSKIEGO EYE – LASER CENTER W CZASIE ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego i w trosce o Państwa zdrowie, podjęliśmy decyzję o czasowym ograniczeniu naszych usług. Dlatego też od 17 marca do 3 kwietnia 2020r. pracujemy w trybie dyżurowym, realizując jedynie część umówionych wcześniej wizyt.

Nasza placówka jest obecnie czynna od poniedziałku do piątku, od godz. 9.00 do 17.00. Lekarze okuliści przyjmują pacjentów, jednak realizowane są tylko planowe wizyty, potwierdzone wcześniej telefonicznie. Osoby, które wymagają niezbędnych kontroli okulistycznych po wykonanych zabiegach operacyjnych, cały czas mogą liczyć na naszą opiekę. W nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny poprzez naszą Infolinię – 607 668 022. Zawsze postaramy się pomóc.

Zapewniamy Państwa, że wszystkie zaplanowane wizyty odbędą się w późniejszym czasie. O zmianie ich terminów pracownicy rejestracji będą wszystkich sukcesywnie informować.

Pacjenci, którzy posiadają pakiety badań kontrolnych po zabiegach laserowej korekcji wzroku, uprawniające do nieodpłatnych wizyt kontrolnych do 3 miesięcy od zabiegu, zachowają prawo do ich realizacji nawet po upływie tego czasu.

OBOWIĄZUJĄCE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W NASZYM OŚRODKU

Wszystkie osoby korzystające obecnie z naszych usług, prosimy o dostosowanie się do obowiązujących standardów bezpieczeństwa, takich jak:

dezynfekcja rąk niezwłocznie po wejściu do ośrodka (pojemnik z płynem dezynfekcyjnym znajduje się zaraz przy wejściu do holu recepcyjnego),

poddanie się kontrolnemu, bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała,

wypełnienie ankiety bezpieczeństwa dotyczącej stanu Państwa zdrowia,

zachowanie bezpiecznej odległości od innych pacjentów – około 2 metry.

 Przypominamy także, że przy stanowisku recepcyjnym może przebywać tylko jedna osoba. Zalecamy też płatności bezgotówkowe.

 

Dla bezpieczeństwa nas wszystkich prosimy pacjentów, którzy podejrzewają, że mieli bliski kontakt z osobą zakażoną Koronawirusem lub są chorzy, zmagają się z infekcją, stanem podgorączkowym, kaszlem czy złym samopoczuciem, o telefoniczne odwołanie wizyty.

SKIEROWANIE DO PORADNI OKULISTYCZNEJ NFZ LUB SZPITALA

Informujemy również, że od 14 marca 2020 r. do odwołania, osoby, które chcą złożyć skierowania np. do Poradni Okulistycznej lub szpitala, nie mają takiego obowiązku. Obecnie pacjent powinien dostarczyć jego oryginał w terminie 21 dni od dnia zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego, jednakże nie później niż w dniu udzielenia świadczenia opieki zdrowotnej wykonywanego na podstawie tego dokumentu. Dotychczas należało to zrobić z nie później niż w terminie 14 dni roboczych od dnia wpisania na listę oczekujących na udzielenie świadczenia.

E-RECEPTA I E-ZWOLNIENIE

Osoby, którym skończyły się niezbędne leki, mogą to zgłaszać telefonicznie – tel. 71 344 80 80. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, lekarz wystawi e-receptę, a kod – czyli numer recepty, otrzymają Państwo sms -em bez osobistej wizyty w naszym ośrodku. O kontakt telefoniczny prosimy również w przypadku konieczności przedłużenia zwolnienia L4. Po telefonicznym uzgodnieniu z lekarzem, zwolnienie zostanie wystawione i przesłane w formie elektronicznej do zakładu pracy.