infolinia
Laserowej Korekcji Wzroku

607 668 022

ORTOKOREKCJA – TWOJA WADA WZROKU ZNIKA, GDY ŚPISZ.

ORTOKOREKCJA (ORTOK) jest nieinwazyjną i odwracalną metodą korekcji krótkowzroczności.                                      W trakcie ortoleczenia pacjent zakłada na noc twarde soczewki o specjalnej geometrii, które powodują tymczasowe zmiany kształtu rogówki. Twarde i gazoprzepuszczalne soczewki ortokorekcyjne zmieniają krzywiznę rogówki, dzięki czemu wada wzroku jest skorygowana na tyle, że pacjent nie musi już korzystać w ciągu dnia ze zwykłych soczewek kontaktowych i okularów, mając przy tym dobrą ostrość wzroku.  Pacjent zakłada soczewki na noc, a zdejmuje je rano a efekt korekcji utrzymuje się w początkowym okresie kilkanaście godzin, potem dłużej. Stałe użycie soczewek nocnych doprowadza do stabilnej korekcji wzroku a w niektórych przypadkach pozwala stosować je, już nie każdej nocy lecz rzadziej. Szybkość zmian zachodzących na skutek ortokorekcji zależy od podatności tkanki rogówki na działanie ortosoczewek, co jest zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta (grubości rogówki i jej kształtu), oraz wysokości wady wzroku.

Ortokeratologia – nauka o działaniu soczewek ortokeratologicznych pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w 1960 roku.

Ortokorekcja

Wynalezienie keratotopografu pozwoliło na dokładne prognozowanie efektów leczenia ortosoczewkami. Keratotopograf  sporządza komputerową mapę rogówki. Wygląda ona podobnie do mapy topograficznej terenu i pozwala ustalić dokładnie kształt rogówki. Na tej podstawie wykonuje się ortosoczewki indywidualnie dopasowane do oka każdego pacjenta.

 

 

 

W naszym ośrodku badania mapy rogówki wykonujemy na keratotopografie firmy Carl Zeiss.

 

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z ORTOKOREKCJI?

-wiek –

 

ORTOKOREKCJA jest przeznaczona dla dzieci od 9 – 10 roku życia, jak również dla młodzieży i osób dorosłych do około 45 roku życia. 

– wada wzroku –

 

ORTOKOREKCJA  stosowana jest tylko u krótkowidzów z wadą od -1 Dioptrii do -4,5 Dioptrii oraz niewielkim astygmatyzmem, w celu zmniejszenia wady wzroku, po to by pacjent dobrze widział w ciągu dnia bez konieczności używania okularów czy soczewek kontaktowych.

Metoda: dla osób aktywnych, uprawiających sporty amatorskie jak i zawodowe oraz dla osób pracujących w zapylonych i zadymionych warunkach, gdzie stosowanie zwykłych soczewek kontaktowych jest przeciwwskazaniem.