infolinia
Laserowej Korekcji Wzroku

607 668 022

REFRAKCYJNA WYMIANA SOCZEWKI

 

Jest to metoda korekcji głownie wysokich wad wzroku i polega na usunięciu własnej soczewki pacjenta i wszczepieniu w jej miejsce zaawansowanej technologicznie soczewki sztucznej korygującej wady wzroku. Po zabiegu pacjent nie musi już używać okularów w dal a przy wszczepie wieloogniskowym również z bliska.

Zabieg wykonuje się u osób z wysokimi wadami wzroku nawet przy braku zmian we własnych soczewkach wewnątrzgałkowych.

Tego typu zabiegi przeprowadza się również w przypadku osób u których występuje początkowe zmętnienie soczewki (czyli zaćma) i dodatkowo występują wady wzroku. Zaletą tej metody jest to, że usuwa się podczas jednego zabiegu zaćmę i występujące wady wzroku.

Wskazania do zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki wewnątrzgałkowej istnieją u pacjentów z bardzo wysokimi wadami wzroku, u których nie można wykonać zabiegów laserowej korekcji wzroku lub u osób starszych z wadami wzroku, którym towarzyszy początkowa zaćma.

W naszym ośrodku przy pomocy zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki wewnątrzgałkowej korygujemy wady wzroku powyżej  10 dpt, również z astygmatyzmem.

Badanie wstępne jest podstawą w kwalifikacji pacjenta do zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki wewnątrzgałkowej.

W ramach badania wykonujemy:

  • refraktometrię i keratometrię oka,
  • ocenę ostrości wzroku do dali i bliży z optymalną korekcją okularową,
  • badanie przedniego odcinka oka oraz badanie dna oka w lampie szczelinowej ( pozwala określić stopień zaawansowania zmętnienia soczewki, wykluczenie innych chorób oka),
  • tonometrię (ocena ciśnienia wewnątrzgałkowego),
  • USG gałki ocznej,
  • przeliczenie mocy soczewki do wszczepu aparatem IOL MASTER,
  • dobór optymalnego implantu do wszczepu.